EĞİTİM BÖLÜMÜNE DÖN


Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu - Koordinatör TMGD Ile Ilgili Duyuru

Ulaştırma, Denizcilik ve Habeleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından TMGDK - Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşları ve TMGD'ler ile ilgili duyuru yayınlanmıştır. Koordinatör TMGD, TMGDK Yetki Belgesi alınması ve şube sorumlusu olma şartlarına dair açıklamalar şöyeldir:

Koordinatör TMGD için istenen 3 yıllık tecrübe, TMGD sertifikasının düzenlendiği tarihten (adayın kazandığı sınav tarihi) itibaren geçen süre olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu Yönerge 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe gireceğinden TMGDK Yetki Belgesi taleplerinde koordinatör olarak bildirilenlerin yönergenin yürürlük tarihine kadar 3 yılı dolması şartıyla müracaatlar kabul edilecektir.

Ayrıca, 31.12.2017 tarihine kadar TMGDK Yetki Belgesi almak için yapılacak başvurulara yönelik olmak üzere, 01.01.2018 tarihinde 2 yıllık TMGD sertifikası olanlar da Koordinatör TMGD olarak değerlendirilecektir.

TMGDK merkezinde şirket kurulması aşamasında istihdamı zorunlu tutulan personel, diğer Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı bölgelerinde açılacak şubelerde Şube Sorumlusu olarak görev yapamaz. Ancak, TMGDK merkezinde istihdam edilen zorunlu personeller de dahil olmak üzere istihdam edilen diğer TMGD’ler hizmet verilecek bölgede TMGDK’nın Şubesi olması kaydıyla bu bölgelerde de hizmet verebileceklerdir.

TMGDK - Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşları Ile Ilgili Tüm Detaylar Için Tıklayın.